wtorek, 25 listopada 2014

OLSZTYŃSKIE BLOGERKI - Be Beauty




W listopadzie miałam okazję uczestniczyc w spotkaniu OLSZTYŃSKICH BLOGEREK, które odbyło się w Hangloose Cafe na plaży Miejskiej. Po pierwsze, bardzo przyjemne miejsce, nie mam dzieci, ale zauważyłam że jest świetnie dostosowane do potrzeb rodziców i dzieci. Widok (pewnie bardziej latem niż mglistą jesienią) rewelacyjny, na jezioro Ukiel!


Organizatorki: Ola rodzinkazinnegoswiata.pl i Sylwia julkaijejmiejscenaziemi.blogspot.com/ bardzo się postarały. Zaproszeni zostali goście: przemiła Pani Kasia Ludwiszewska - brafiterka i trener osobisty Bartosz Kroplewski. 


Pani Kasia w 15 minut powiekszyła mi rozmiar biustu z C do F. a Obwód pod biustem zmniejszyła z 70 do 60 (np w triumphie taki obwod nie wystepuje, rozmiarówka zaczyna się od 65 ), muszę przyznac, że nie znalałam dokladnie kształtów/ rodzjaów / typów miseczek, staników i innych ciekawostek, czemu niektóre mi sie dobrze układają i ładnie noszą a niektore kroje i szwy są dla mnie nie do zniesienia. Teraz wiem co lubię! Planowany zakup? Nowy stanik! Przeciez okazało się, że mam fajne cycki! :)


Spotkanie przedstawię również króciutko od kuchni :)
Były kanapeczki, tarta, ciacho i ciasteczka i kawusia. 








Na spotkaniu poznałam:
- Monikę z http://zurnalistka.blogspot.com/





Dostałysmy także prezenciki!


Hangloose CaffeSzataStudio BraAkademia ZdrowiaColorisKupiecSodaStream

O prezentach jeszcze napiszę, bo pojawiły się tam rzeczy, które jadam od dawna! 

Bardzo dziekuję organizatorkom, gosciom i przede wszystkim Wam Dziewczyny!
To było moje pierwsze blogowe spotkanie!
Pozdrawiam,
Weekendowa Kuchenka

niedziela, 19 października 2014

Cinnamon Apple Pie




Co będzie nam potrzebne:

Na ciasto:

  • 200 g mąki pszennej tortowej
  • 100 g zimnego masła
  • 1 jajko
  • ½ łyżeczki soli

Na nadzienie:

  • 5 średniej wielkości jabłek (ok. 1,5 - 2 kg)
  • 2 łyżeczki cynamonu
  • 1 łyżeczka imbiru
  • 3 łyżki cukru


Przygotowanie:

1. Zimne masło kroimy w kostkę, dodajemy mąkę, jajko i sól. Całośc rozkruszamy palcami, do momentu aż ciasto nabierze konsystencji „mokrego piasku”. Następnie ciasto zagniatamy i formujemy kulę. Owijamy folią spozywczą i odstawiamy do lodówki na ok. 30 minut.
2. Jedno małe lub pół dużego obranego jabłka tarkujemy/trzemy na tarce. Jabłka myjemy i obieramy, wykrajamy gniazda i kroimy na małe kawałki. Gotujemy z odrobinką wody, tak jak do dzemu na zimę, tylko trochę krócej. Dodajemy trochę cukru i łyżeczkę cynamonu i imbiru. Mus mieszamy z tartym jabłkiem.
3. Wyjmujemy ciasto z lodowki (oddzielamy kawałek, wielkości meskiej pięści i chowamy do lodówki - jeśli chcemy je potem rozwałkowac i pokroic w paski dekoracyjnie na wierzchu ciasta lub do zamrażalki jeśli chcemy to ciasto na koniec zetrzec na tarce :) ) resztę układamy na blasze wysmarowanej  masłem i oprószonej bułką tartą. Tak przygotowane wkładamy do pieca na ok. 15 minut. Ciasto podpiekamy w temperaturze 180 stopni .
4.Na podpieczonym cieściem rozsmarowujemy mus jabłkowy, a kawałek ciasta, który czekał w lodówce lub zamrażalce układamy lub tarkujemy na wierzchu.
5. Całośc pieczemy teraz ok. 20 minut :)
6. Można podawac na ciepło lub na zimno, z lodami lub bitą śmietaną :)

Moja dekoracja:


Wersja z bitą śmietaną dla największych łasuchów







niedziela, 5 października 2014

Pieczywo chrupkie z łososiem - Deseczki

Witam Was! Żeby nikt nie pomysłał, że zrezygnowałam z bloga dodam dzisiaj krótki, ale przesmaczny przespis na łatwą przekąskę/kolację/śniadanie.

Wracam jak tylko moje życie trochę zwolni. 

Mój K. mówi na pieczywo chrupkie - deseczki. Zrobiłam mu kiedyś, albo pokazałam jak robię sobie ten smakołyk i mu się spodobało, teraz często robimy "deseczki". 



Co będzie nam potrzebne:

  • deseczki = pieczywo chrupkie, np Wasa
  • Serek twarogowy, np Almette
  • Łosoś wędzony, surowy
  • koperek
  • opcjonalnie Kiełki, ja polecam kiełki cebuli bo są ostre, takie wyraziste w smaku, 
Przepis? 
Banalny, smarujemy deseczki serkiem, układamy kawałki łososia posypujemy koperkiem i ew. układamy kiełki. Jemy!














wtorek, 8 lipca 2014

Giveaway....

Się przesunie. Przepraszam. Jak tylko będę mogła opiszę zadanie do wykonania i nagrody :)

poniedziałek, 7 lipca 2014

Szykuje się nowe Giveaway!



Wieczorem więcej informacji. Zapraszam :)










LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.